Rozstawienie stołów 0
Rozstawienie stołów

Sala wybrana - czas więc pomyśleć o rozłożeniu stołów na sali. Opcji jest wiele, jednak nie każdą z nich da się wykorzystać na każdej sali. Decydując się na dany rodzaj ułożenia stołów warto pomyśleć nie tylko o liczbie gości, ale również o tym, jakimi stołami dysponuje sala.

Pamiętaj jednak o kluczowej zasadzie. Uważa się, że na każdym weselu Para Młoda powinna siedzieć w centralnym, widocznym dla wszystkich punkcie sali. Niezależnie od wybranej opcji ułożenia stołów, powinniście być dostępni dla każdego z gości.

Poniżej przedstawiamy przykładowe ustawienia stołów na sali weselnej.

 

Ustawienie w literę T - wygodne ustawienie stołów na weselach, gdzie sala jest wąska i długa. Takie ułożenie sprawdza się na średnich weselach dla 60-70 osób. Przy centralnym stole siedzi Młoda Para, a obok niej świadkowie. Według tradycji, najbliżej stołu Młodej Pary siedzi najbliższa rodzina.

Ustawienie w literę L - praktycznie ułożenie stołów na salach o niewielkiej przestrzeni. Ustawienie spisuje się, gdy chcemy zostawić sporo wolnej przestrzeni do tańca.

Ustawienie w literę M - ustawienie jest to polecany przy dużych weselach. Przy centralnym stole siedzi Młoda Para oraz świadkowie, a w “odnogach” pozostali goście.

Stoły mieszane lub okrągłe - sprawdza się, gdy chcemy podzielić naszych gości względem grupy wiekowej czy znajomości. Młoda para siedzi zwykle w centralnym punkcie sali, a przy pozostałych stołach goście.

 

Na weselach zwykle pojawiają się też dzieci, warto przygotować dla nich dodatkowy stół. Należy również pamiętać o stole dla zespołu i kamerzysty.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl